Šiandien mums sunku suvokti, kokio masto procesai vyko mūsų krašte po to, kai 1944 m. frontas iš Rytų persirito į Lietuvą ir čia sugrįžo karo laukuose sužvėrėję sovietiniai okupantai. Priešintis reikėjo visais įmanomais būdais, taip pat ir ginklu. Prasidėjo stichiškas, vėliau organizuotas antisovietinis ginkluotas pasipriešinimas, kuris buvo vienas ilgiausių pokario Europoje. 

Visos edukacijos rengiamos susitarus iš anksto

Informacija tel.: +37061652907

El. paštu: [email protected]

Partizano dienoraštis

Šį edukacinį užsiėmimą rekomenduojame 5-8 klasių mokiniams, 9-12 klasių mokiniams, šeimoms, suaugusiems

Edukacijos trukmė –  3 akademinės valandos (kelionė į vietą įskaičiuota)

Vienas garsiausių Dainavos krašto Lietuvos laisvės kovų dalyvių pokariu - Dainavos apygardos vadas Lionginas Baliukevičius-Dzūkas. Jo rašytas dienoraštis partizaninio karo metais po partizano žūties Žaliamiškio miške pateko priešams į rankas. Vėliau, Sąjūdžio metais buvo rastas KGB archyvuose. Dienoraštis - autentiškiausias pokario kovų liudytojas, atskleidžiantis nelengvą partizano dalią: gyvenimą bunkeryje, kovą, nuolatinius pavojus, pergyvenimus dėl šalies likimo ir kovos draugų netekčių.

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, apžiūrėsime Merkinės apylinkėse aptiktus unikalius archeologinius ir istorinius radinius, dėmesį sutelksime į partizaninio pasipriešinimo ekspoziciją. Vėliau užsiėmimo dalyviai vyks į Žaliamiškio  partizano bunkerį. Čia, autentiškoje aplinkoje, bus skaitomi dienoraščio fragmentai, pagerbiamas Lietuvos partizanų atminimas.

Edukacinis užsiėmimas suaugusiems - asmeniui 11 eur (muziejaus bilietai įskaičiuota). 

Edukacinis užsiėmimas moksleiviams ir studentams - asmeniui 7 eur

Merkinės mūšis

Šį edukacinis užsiėmimas skirtas pavieniams moksleiviams, šeimoms, suaugusiems

Edukacijos trukmė –  1 akademinė valanda (45 min)

1945 m. gruodžio 15 d. apie 11 val. prasidėjo viena didžiausių partizanų puolamųjų operacijų Dzūkijoje ir visoje Lietuvoje. Merkio rinktinės partizanams vadovavo,  buvęs mokytojas Adolfas Ramanaukas-Vanagas. Apie tai partizanų vadas  rašė Merkio rinktinės kronikoje ir savo prisiminimuose ,,Partizanų gretose“.

Pirmoje edukacijos dalyje susipažinsime su muziejaus ekspozicija, dėmesį sutelksime į partizaninio pasipriešinimo sovietiniams okupantams laikotarpį.  Aptarsime mūšio detales. Užsiėmimą pratęsime dalyvaudami virtualios realybės žaidime.


Vanago kovų takais

Kviečiame į savarankišką žygį takais ir miško keliukais, per kaimus ir pamerkių pievomis, vietas, kur davė priesaikas, planavo Merkinės puolimą, svajojo apie laisvą Lietuvą, fotografavosi ir kovojo LLKS Tarybos 1949 m. Vasario 16 d. Deklaracijos signataras A. Ramanauskas-Vanagas bei jo bendražygiai.